SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Wycieczka do Sejmu
Wycieczka do Sejmu
 
 
 
11 października br. z inicjatywy i na zaproszenie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji pana Krzysztofa Gawkowskiego uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu było zwiedzanie budynku Sejmu.
 
W wycieczce brali udział uczniowie z klas 1 TE/TBD, 2 a LO, 2 b LO, 3 b P LO, 3 d P LO, 3 c G LO, 3 d G LO, 3 TBD oraz 3 TE/R. Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się w Centrum dla Zwiedzających, gdzie młodzież mogła obejrzeć wystawę dotyczącą sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej. Pani przewodnik omówiła makietę, na której przedstawiono budynki sejmowe. Przy okazji podzieliła się z uczestnikami wycieczki różnymi ciekawostkami dotyczącymi pracy w Sejmie. Następnie grupa zasiadła na galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Prelekcja wygłoszona przez panią przewodnik była doskonałą okazją do przypomnienia i poszerzenia informacji, jakie młodzież na co dzień zdobywa m.in. na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Pan poseł Krzysztof Gawkowski przybliżył uczniom Zespołu Szkół w Mogilnie, na czym polega praca posła, z jakimi obowiązkami się łączy oraz jaką rolę odgrywają Biura Poselskie.
 
Po zwiedzaniu Sejmu uczestnicy wycieczki udali się do Restauracji Sejmowej na obiad. Była to doskonała okazja do rozmów, zacieśnienia więzi między uczniami czy poproszenia pana posła o pamiątkowe zdjęcia i autografy. Kolejnym punktem programu był spacer po Łazienkach Królewskich. Młodzież podziwiała m.in. Pałac na Wyspie, czyli jeden z najcenniejszych polskich zabytków wybudowanych w stylu klasycystycznym.
 
Opiekunami podczas wycieczki z ramienia Biura Poselskiego były pani Ewa Sypniewska i pani Aleksandra Dybała, natomiast z ramienia szkoły nauczyciele Zespołu Szkół w Mogilnie pani Magdalena Kopeć-Bernaciak, pani Renata Lepsza i pani Kinga Gąska.

 

14 października 2021