23 stycznia 2023

W dniu 19. stycznia uczniowie z klasy I c LO i II d LO z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Organizatorem i twórcą programu wizyty w grodzie Kopernika był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

Pierwszy punkt wyjazdu to spacer przez zespół parkowy Dolina Marzeń, Ogród Muzyków, na Starówce i tradycyjnie zdjęcie pod pomnikiem patrona miasta. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach w studiu telewizyjnym. Mieli okazję zapoznać się z pracą dziennikarzy, operatorów kamer, montażystów i realizatorów dźwięku.

Po obiedzie w siedzibie RODM, uczniowie wysłuchali wykładu dr Jana Wiśniewskiego (koordynatora placówki) o protokole dyplomatycznym w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowych i Dyplomacji. Następnie odwiedzili Kaplicę Pamięci Polaków ratujących Żydów przy sanktuarium na ulicy Starotoruńskiej.

Ostatnim punktem wyjazdu było spotkanie z Ambasadorem Izraela w Polsce, dr Yacov Livne. Nasi uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Podstawy budowania dobrych relacji między narodem polskim i izraelskim” połączonego z debatą.

Opiekę w czasie wycieczki sprawowały panie: Renata Lepsza, Iwona Ciesielska i Ilona Witczak-Lasecka.

Wycieczka do Torunia