02 grudnia 2023

W dniach od 27 do 28 listopada 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia pobytu w stolicy zasiadali na widowni programu rozrywkowego „Mam talent”. Dzięki temu mogli poznać tajniki powstawania audycji telewizyjnej oraz zaobserwować różne talenty i zdolności uczestników „talent show”.

Drugi dzień wycieczki zaczął się od wizyty na Giełdzie Papierów Wartościowych, która dostarczyła młodzieży sporą dawkę wiedzy i umiejętności w zakresie inwestowania oraz instrumentów finansowych. Następnie uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stolicy z przewodnikiem. Młodzież uczestniczyła w przejeździe Traktem Królewskim, podczas którego można było podziwiać Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat czy Aleje Ujazdowskie. Następnie uczniowie zwiedzili tereny przedwojennej dzielnicy żydowskiej i getta oraz zobaczyli plac przed Muzeum Polin czy Pomnik Bohaterów Getta. Ten dzień uwieńczył spacer ulicami Starego Miasta, podczas którego podziwiano Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz pomnik warszawskiej syrenki.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Małgorzata Danielewicz, p. Edyta Kończal oraz p. Marcin Wietrzykowski.

WYCIECZKA DO WARSZAWY 27-28.11.2023