18 marca 2024

W dniu 04.03.2024 roku uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z Biurem Turystyki „PRZYGODA” wyruszyli autokarem na wycieczkę do Włoch.

 

Na drugi dzień, po przejeździe przez Czechy i Austrię, z samego rana dotarli do Wenecji. Jej zwiedzanie rozpoczęli od rejsu statkiem, by następnie móc podziwiać Most Bramy Wenecji – Most Westchnień oraz Pałac Dożów. Spacerując klimatycznymi uliczkami, dotarli też do Bazyliki Św. Marka i podziwiali Ponte Rialto oraz Canal Grande z licznymi gondolami. Wieczorem udali się na nocleg do Park Hotelu Galileo w Regello.

 

Następnego dnia wybrali się tramwajem na zwiedzanie Florencji – stolicy Toskanii, miasta narodzin renesansu. Mogli tam podziwiać Katedrę Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio czy Most Złotników. Udali się także do Kościoła Santa Croce, gdzie pochowany jest m.in. Michał Anioł czy Galileusz. Następnie wyruszyli na nocleg do hotelu Ambrossi w malowniczej miejscowości Fiuggi zwanej „sypialnią” Rzymu.

 

Kolejny dzień rozpoczęli od przejazdu autokarem i metrem do Watykanu – najmniejszego państwa świata i siedziby papieża. Zwiedzili tam Plac Św. Piotra oraz Muzea Watykańskie, a także Kaplicę Sykstyńską ze słynnymi freskami Michała Anioła.

 

Ostatni dzień wycieczki poświęcony został zwiedzaniu Rzymu. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć Plan Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi oraz fontanną Barciaccia w kształcie łodzi, Fontannę Czterech Rzek i Panteon oraz Fontannę Di Trevi. Następnie rozpoczęli spacer śladami starożytnych Rzymian: zobaczyli Koloseum i Forum Romanum, a także Capitol.

 

Niewątpliwie wycieczka do słonecznej Italii na długo pozostanie w ich pamięci. Podróż przebiegała w przyjaznej atmosferze, uczestnicy wycieczki mogli zaznać włoskiego klimatu zgodnie z powiedzeniem „piano, piano con calma”.

 

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: p. Edyta Kończal p. Artur Czarnecki, p. Marcin Wietrzykowski i a także p. Dominika Chmurzyńska – przedstawiciel Biura Turystyki PRZYGODA.

 

 

WYCIECZKA DO WŁOCH

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE