25 stycznia 2018

Wycieczka edukacyjna klasy II TI/TOR

Dnia 23.01.2018 roku uczniowie klasy II TI/TOR z Zespołu Szkół w Mogilnie byli w firmie Plast-Mar w Balczewie oraz w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Inowrocławiu.

Na początku spotkania właściciel firmy Plast-Mar pan Marek Margielewski opowiedział o początkach działalności przedsiębiorstwa. Zakład specjalizuje się w recyklingu odpadów, stosując nowoczesne technologie. Zajęcia edukacyjne z młodzieżą poprowadziła pani Bernadeta Barczak.

Uczniowie zapoznali się z zasadami segregowania odpadów oraz etapami przetwarzania tworzyw sztucznych w sposób przyjazny dla środowiska. Potem odwiedzili halę produkcyjną, gdzie mogli obserwować pracę maszyny do produkcji granulatów, które wykorzystuje się do wytwarzania nowych produktów. Każdy uczeń otrzymał w prezencie kilka doniczek, smycz i kalendarz z logo firmy oraz wspólne zdjęcie całej grupy.

Kolejnym punktem wycieczki było schronisko dla bezdomnych zwierząt w Inowrocławiu. Młodzież przywiozła ze sobą w darze karmę dla psów. Lekarz weterynarii Wiesław Borkowski na początku spotkania opowiedział, jakie zwierzęta trafiają do schroniska, jak wygląda opieka nad nimi i na czym polega adopcja wybranego pupila. Odpowiadał na pytania uczniów.

Następnie pan doktor oprowadził młodzież po schronisku, mówiąc wcześniej, jakie  środki ostrożności należy zachować w stosunku do zamkniętych zwierząt. W schronisku jest wiele zwierząt czekających na adopcję, ale pamiętajmy, żeby przed podjęciem decyzji zastanowić się, czy jesteśmy w stanie zapewnić im należytą opiekę, czasami przez wiele lat.

Wyjazd zorganizowała pani Małgorzata Konieczka, nauczyciel przedmiotów zawodowych i wychowawca klasy II TI/TOR.

Wycieczka edukacyjna klasy II TI/TOR