16 kwietnia 2018

Wycieczka po wiedzę

W piątek 13. kwietnia młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie wzięła udział w festiwalu naukowym E(x)plory odbywającym się w Bydgoszczy.

Grupa uczniów z klasy I a LO oraz klasa II a LO uczestniczyli w dwóch warsztatach i dwóch wykładach przygotowanych przez pracowników naukowych, fundację i Centrum Edukacji Smart Lab.

Uczniowie mogli poznać budowę komórek na warsztatach „Mikro świat” oraz wcielić się w rolę prawdziwego konstruktora na zajęciach praktycznych „Hydrauliczne ramię robota...”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „Ryzyk fizyk” udowadniający, że fizyka to nie tylko nauka, ale życie codzienne oraz wykład „Diamenty – magia czy nauka?”. Na zakończenie wycieczki cała grupa uczestnicząca w warsztacie „Gry bez prądu” miała okazję do chwili relaksu. Czteroosobowe zespoły zagrały w „Festiwal Lampionów”.

W przerwie pomiędzy warsztatami można było zwiedzać stoiska popularyzujące naukę w lobby w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Organizatorem wyjazdu byli nauczyciele z Zespołu Szkół w Mogilnie: pani Magdalena Jabłońska-Kowalska, pani Renata Lepsza i pan Marek Kwiatkowski.

Wycieczka po wiedzę