w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Wycieczka przedmiotowa

6 czerwca na zakończenie zajęć realizowanych w ramach projektu  „Kształcenie zawodowe uczniów szkół Powiatu Mogileńskiego II” dla uczniów najbardziej zaangażowanych i wykazujących się największym zainteresowaniem tematyką prowadzonych zajęć zorganizowano wyjazd zawodoznawczy.

Była to wycieczka do Laboratorium Drogowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy oraz Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. w Kobylarni k. Brzozy. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy I i II Technikum Budowy Dróg oraz uczniowie III klasy Technikum Drogowego.

W Laboratorium Drogowym GDDKiA uczniowie wysłuchali krótkiego wystąpienia rzecznika GDDKiA pana Tomasza Okońskiego oraz wykładu Pana Mirosława Głąba na temat polskich dróg i specyfiki działania laboratorium. Następnie młodzież oprowadzono po poszczególnych pracowniach laboratorium, w których badane są kruszywa, grunty, asfalty oraz nawierzchnie betonowe i bitumiczne. Uczniowie zostali również zapoznani ze specjalistycznym sprzętem stosowanym przy diagnostyce nawierzchni bitumicznych.

W PBDiM w Kobylarni pan Janusz Manelski kierownik wytwórni mas bitumicznych przedstawił uczniom specyfikę pracy na wytwórni, zaznajomił ich z procesem produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych, a także opowiedział o specyfice pracy na samej budowie.

18 czerwca 2019