SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Wycieczka Wrocław Praga Skalne Miasto

Wycieczka Wrocław Praga Skalne Miasto

 

W dniach od 5 do 7 czerwca br. młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyła w wycieczce, podczas której zwiedzano polskie i zagraniczne zabytki. Wyprawa pozwoliła poszerzyć wiedzę z zakresu historii, kulturoznawstwa i biologii oraz sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego, a także upowszechnianiu form aktywnego wypoczynku.

Pierwszego dnia uczniowie z klas 1 b LO, 1 d LO, 1 TI/TOR, 2 b LO, 3 TE/TD i 3 b LO zwiedzali Wrocław. Podczas spaceru po mieście poznali najważniejsze zabytki i historię tego miasta. Następnie udali się do Szklarskiej Poręby.

Podczas drugiego dnia młodzież przemierzała zakątki Pragi. Przewodnik oprowadzał wycieczkowiczów po takich miejscach jak Pogorzelec, Plac Loretański, Hradczany, wielki zespół zamkowy, dziedzińce zamkowe, Schody Zamkowe, Katedra Św. Wita, Most Karola, Staromiejska Wieża Mostowa, Stare Miasto, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem, Plac Świętego Wacława. Dodatkową atrakcją było obejrzenie uroczystej zmiany warty oraz misterium zegara. Wycieczkę wzbogaciły informacje o historii, języku i kulturze czeskiej.

Trzeciego, i zarazem ostatniego dnia wyprawy, uczniowie wraz z opiekunami i pilotem udali się do Adrspach. Zwiedzili Skalne Miasto, czyli masyw górski w Sudetach Środkowych składający się głównie z górnokredowych piaskowców. Wędrówkę po rezerwacie przyrody urozmaicił spływ łodziami górskimi oraz podziwianie wodospadu. Opiekunami podczas wycieczki były panie: Kinga Gąska, Agata Chojnacka i Emilia Jankowska-Banaś.

 

 

12 czerwca 2017