28 października 2021
Wycieczka zawodoznawcza – PGA 2021
 
 
 
21 października 2021r. uczniowie klas II, III i IV Technikum Informatycznego z Zespołu Szkół w Mogilnie wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Poznania. Była to kolejna okazja, aby informatycy poznali nowe technologie, sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie na targach specjalistycznych PGA 2021.
 
W wycieczce brały udział dwie grupy: uczniowie klasy II i III Technikum Informatycznego wraz z opiekunami: panem Marcinem Królem, panem Marcinem Krencem i panem Tadeuszem Harędzkim, a także uczniowie klasy IV TI z opiekunami panem Rafałem Wegnerem i panią Iloną Witczak-Lasecką, czyli łącznie 49 uczniów i 5 opiekunów. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie uczniów z najnowszymi technologiami i działaniami badawczo-rozwojowymi w branży informatycznej i teleinformatycznej.
 
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów PGA była: koncentrująca obecność produktów, technologii i rozwiązań związanych z wykorzystywaniem dużych ilości danych (big data).Podczas targów odbywały się konferencje i dyskusje dotyczące efektywnego wykorzystywania big data, cloud computing oraz możliwości przetwarzania informacji. Pojawiły się również ważne punkty z sektora social media dotyczące rynku mobile.
 
Na targach ze swoimi innowacyjnymi produktami pojawiły się takie firmy jak: xBox, INEA, GENESIS, NTT seria GAME, MJ TECHNOLOGIES i wiele innych. Nie zabrakło również profesjonalistów z branży, którzy wygłosili prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita , Viktor Kostik, czy Chris McEntee.
 
Wyjazd na targi pogłębił wiedzę uczniów i umożliwił zapoznanie się z nowymi technologiami i trendami w rozwoju branży elektronicznej, informatycznej i teleinformatycznej na świecie. Młodzież, zwiedzając targi, z ogromnym zainteresowaniem obserwowała wszystkie ekspozycje i dzieliła się między sobą uwagami oraz spostrzeżeniami na ich temat. Nawiązywała również kontakt z wystawcami, doskonaląc tym samym swoje umiejętności w zakresie znajomości języków obcych ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa związanego z ich kierunkiem kształcenia.
 
Obecność uczniów na targach w znacznym stopniu przyczyniła się do poszerzenia ich wiedzy, co z pewnością zaowocuje lepszymi wynikami egzaminów zawodowych i rozwinie oraz ukierunkuje ich zainteresowania i wpłynie na ich przyszłą karierę zawodową.

 

Wycieczka zawodoznawcza – PGA 2021

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE