20 października 2023

19 października 2023 roku uczniowie Technikum Budowy Dróg oraz Technikum Geodezyjnego z Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych panią Karoliną Przybylską, panią Magdaleną Osinską i panem Albertem Goździckim odwiedzili przedsiębiorstwo ZBYCH-POL & MOBET sp. z o.o.

Podczas spotkania pracownicy przybliżyli specyfikę firmy oraz zapoznali młodzież ze specjalistycznymi sprzętami i maszynami wykorzystywanymi w procesie produkcji. Uczniowie mogli między innymi zobaczyć, jak obsługuje się tachimetru. Następnie w laboratorium uczestniczyli w procesie badania wytrzymałości betonu na ściskanie. Podczas wizyty w firmie Dyrektor Produkcji pan Tomasz Wichłacz oprowadził uczniów po halach produkcyjnych, między innymi zbrojarni, hali produkującej ściany betonowe i płyty stropowe. Na koniec wycieczki młodzież zobaczyła plac, na którym składowane są surowce i materiały wykorzystywane w procesie produkcji.

Dzięki wizycie w formie Zbych-Pol & Mobet sp. z o.o. nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rzeczywistymi warunkami pracy panującymi w firmie zajmującej się produkcja prefabrykatów betonowych.

Wycieczka zawodoznawcza