13 grudnia 2023
12 grudnia 2023 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie pojechali do Berlina, by zwiedzić najważniejsze punkty miasta oraz spędzić czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzanie stolicy Niemiec z pilotem. Uczniowie zobaczyli zachowany fragment muru berlińskiego przy wystawie Topografia terroru, Bramę Brandenburską – symbol Berlina, Reichstag – gmach parlamentu oraz dawne przejście graniczne zwane Checkpoint Charlie. Uczniowie mieli okazję pospacerować po słynnej alei Unter den Linden, zwiedzić Kościół Pamięci oraz zobaczyć górującą nad miastem wieżę telewizyjną.

Po zwiedzaniu miasta młodzież udała się na teren największego w Berlinie Jarmarku Bożonarodzeniowego zlokalizowanego w okolicy Aleksanderplatz. Uczniowie miło spędzili czas, poznając kulturę i tradycje panujące w Niemczech. Po dniu pełnym wrażeń wrócili do Polski w godzinach wieczornych.

Organizatorem wycieczki była pani Emilia Jankowska, a opiekunami panie Małgorzata Konieczka, Małgorzata Danielewicz oraz Edyta Kończal.

Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Berlina