13 kwietnia 2022

Wykazała się dużą wiedzą o Tadeuszu Kościuszce

1 kwietnia odbył się I etap X edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Do konkursowych zmagań zarejestrowało się blisko 300 uczestników ze wszystkich województw. Zgodnie z regulaminem do finałowej rozgrywki weszło tylko dziesięć osób: pięcioro uczniów i pięcioro studentów, którzy swoją wiedzę o patronie Politechniki Krakowskiej sprawdzą teraz w II etapie – już 22 kwietnia.

Miło nam poinformować, że Zuzanna Wiśniewska z klasy III a LOP z Zespołu Szkół w Mogilnie, w kategorii uczniów szkół średnich zajęła siódme miejsce. Zuzi zabrakły zaledwie dwa punkty, żeby znaleźć się w finałowej piątce i walczyć o cenne nagrody oraz indeks na wiele kierunków Politechniki Krakowskiej.

1 kwietnia, gdy uczestnicy przystąpili do testu on-line – musieli odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych dotyczących życia i działalności Tadeusza Kościuszki. O udziale w finale decydowała suma punktów uzyskanych za poprawne odpowiedzi – 1 punkt za każdą poprawną odpowiedź oraz punkty za niewykorzystany czas – 0,5 punktu za każdą pełną minutę niewykorzystanego czasu. W wypadku równej liczby punktów uzyskanej przez kilku uczestników decydował dokładny czas udzielenia odpowiedzi – im krótszy, tym wyższa pozycja w rankingu. Uczennica z Zespołu Szkół w Mogilnie wykazała się bardzo dużą wiedzą z zakresu biografii naszego bohatera narodowego. W konkursie brali również udział: Aleksandra Heinich i Anna Bultrowicz z kl. III b LOG, Hubert Chmielarczyk z kl. III b LOP, Agata Gryboś i Martyna Nestorek z kl. I c LO.

Zuzię do udziału w konkursie zainspirowała jej nauczycielka historii, pani Renata Lepsza.

Wykazała się dużą wiedzą o Tadeuszu Kościuszce