DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Wyróżnienie dla Julii

Julia Zbieranek, uczennica klasy II c Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Mogilnie,  uczestniczyła w konkursie wiedzy o starożytności, który był adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. W efekcie konkursowych zmagań Julia zdobyła wyróżnienie potwierdzone certyfikatem.

„Liga Starożytnicza” to konkurs, który jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji „Traditio Europae”, Katedry Filologii Klasycznej UMK, Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Dziekana Wydziału Filologicznego UMK.

Julia wzięła udział w dziesięciu spotkaniach, podczas których nie tylko mogła wysłuchać ciekawych wykładów o antyku, ale musiała również prawidłowo rozwiązać test z wiedzy omawianej na poszczególnych zajęciach. Poradziła sobie bardzo dobrze z każdym testem, co zostało nagrodzone przez władze uczelni wyróżnieniem.

Opiekunem Julii w tym konkursie była jej nauczycielka historii pani Renata Lepsza.

18 czerwca 2019