15 października 2023

W maju br. został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs na Rolkę Historyczną „Gen. Józef Haller w 150. rocznicę urodzin”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy historycznej i tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia, poszerzenie wiedzy uczniów na temat postaci gen. J. Hallera i upowszechnienie wiedzy o tej postaci wśród młodego pokolenia za pomocą nowoczesnych technik i kanałów promocji. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 10 sierpnia w czasie „Halleriady” w Pucku. W trójce wyróżnionych laureatów tego konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Radzikowski z klasy III d LO.  Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej, a opiekunem Wiktora jego nauczycielka historii pani Renata Lepsza.

Wyróżnienie dla Wiktora