30 maja 2022

Wzięli udział w Gnieźnieńskim Pikniku Akademickim

 

W piątek, 27 maja 2022 r. młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie odwiedziła Akademię Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Na terenie uczelnianego kampusu odbywał się Gnieźnieński Piknik Akademicki.

 

W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas 1 a LO, 1 d LO i 3 a LO. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z NAVAL-em, byłym żołnierzem-operatorem JW GROM, który opowiedział o swojej służbie w jednostce specjalnej oraz przybliżył zawód analityka informacji i jego rolę dla prowadzenia działań militarnych. Płk rez. mgr inż. Maciej Matysiak, wykładowca ANS Gniezno opowiadał o wojskowych służbach specjalnych. Młodzież brała udział w warsztatach bębniarskich prowadzonych przez Kubę Pogorzelskiego, muzyka i globtrotera. Muzykę, tradycję i kulturę Afryki Zachodniej przybliżył dziennikarz i propagator kultury afrykańskiej – wokalista Mammadou Diouf. Ponadto uczniowie uczestniczyli w wykładach i pokazach dotyczących programowania, elektrycznych systemów bezpieczeństwa czy archeologii. W punktach medycznych można było wykonać podstawowe badania tj.: pomiar ciśnienia, tętna, cukru we krwi, ustalenie wskaźnika BMI oraz porozmawiać z doświadczonym dietetykiem na temat doboru właściwej dla siebie diety.

 

Uczniowie brali udział w warsztatach nordic walking, świadomego oddychania, technik relaksacyjnych, rozluźniania mięśni po treningu, poznawali podstawy fizjoterapii i pielęgniarstwa oraz techniki kinesiotapingu. Samodzielnie tworzyli mydełka podczas warsztatów chemicznych. Obejrzeli wystawę pojazdów wojskowych. Zwieńczeniem Gnieźnieńskiego Pikniku Akademickiego był „Koncert muzyki afrykańskiej… i nie tylko!”.

 

Młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie mogła poszerzyć swoją wiedzę, kreatywnie spędzić czas, zapoznać się z ofertą edukacyjną i klimatem panującym na uczelni wyższej, co w przyszłości pomoże podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Opiekunami podczas wycieczki byli nauczyciele z Zespołu Szkół w Mogilnie: Anna Praczyk, Monika Knych, Małgorzata Furtak, Iwona Ciesielska, Emilia Indycka-Nowicka i Kinga Gąska.

 

Wzięli udział w Gnieźnieńskim Pikniku Akademickim

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE