07 grudnia 2023

Uczennice klasy 3 c LO o nachyleniu Business English Julia Gawron oraz Izabela Tuszyńska dostały się do etapu okręgowego XXII Olimpiady Znajomości Afryki organizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W tej edycji 04.12.2023 r. wzięło udział ponad 1400 szkół z całej Polski, test składał się z 50 pytań i sprawdzał wiedzę z m.in. jedności i różnorodności Afryki, przemian ideowych, konfliktów wewnątrz państwowych, wielokulturowości, nierówności społecznych oraz ekonomicznych na kontynencie afrykańskim.

Do najważniejszych umiejętności zdobywanych przez uczniów biorących udział w Olimpiadzie Znajomości Afryki należą: większa świadomość istnienia innych kultur (języków, zwyczajów, tradycji i systemu przekonań), otwartość, tolerancja, poszanowanie różnic kulturowych oraz wyrozumiałość i elastyczność. Uczniowie uzyskają świadomość wartości swojej własnej kultury, jej oddziaływania na inne kultury, a jednocześnie uczą się doceniać różnorodność kulturową oraz staną się bardziej otwarci i zainteresowani różnorodnością.

Opiekunem uczennic jest pan Marcin Hurysz.

XXII OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI