19 grudnia 2022

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie mają wiele talentów, a przy tym nie brakuje im ciekawości świata, kreatywności i chęci do działania. W tym roku szkolnym bierzemy znów udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Tym razem jest to projekt obejmujący aż osiem krajów: Polskę, Włochy, Słowenię, Turcję oraz Węgry. Nosi on tytuł: ,,Junge Leute geben nicht auf!” (,,Młodzi ludzie się nie poddają!”).

Cele przedsięwzięcia to między innymi doskonalenie znajomości języka niemieckiego, rozwijanie kompetencji międzykulturowych, wymiana doświadczeń odnośnie do pasji, marzeń, wyzwań młodzieży z różnych krajów, ćwiczenie umiejętności pracy w zespole, publicznego występowania itp. W prace w projekcie zaangażowane są następujące uczennice: Kornelia Dąbek (kl. III c LO), Wiktoria Fredyk (kl. IV a LO), Joanna Kobielska (kl. III a LO), Eliza Nowak (kl. II a LO), Nikola Nowak (kl. III a LO), Marika Łuczak (kl. III c LO), Julia Piątek (kl. II a LO), Zuzanna Wiśniewska (kl. IV a LO) i Martyna Wojtasińska (kl. III a LO). Szkolnymi koordynatorkami projektu są panie Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz i Ewelina Zych. Projekt założyły p. Julia Bianchi z Włoch i p. Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz.

W ostatnich dniach w ramach jednego z zadań projektowych tworzyliśmy film, w którym mogliśmy zaprezentować zagranicznym partnerom naszą szkołę i przy okazji złożyć im świąteczne i noworoczne życzenia. Jesteśmy dumni z powstałego dzieła i ogromnie wdzięczni p. Markowi Kwiatkowskiemu, który całość nagrał i zmontował, sprawiając, że tak przedstawia się końcowy efekt zadania: https://youtu.be/xLLOLNYOFhk .

„Przed nami następne projektowe prace. Z tak uzdolnionym i aktywnym zespołem wierzymy w kolejne sukcesy, a przede wszystkim cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z nowymi znajomymi z zagranicy oraz rozwijania kompetencji językowych i międzykulturowych” – powiedziała pani doktor Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz, koordynatorka projektu w Zespole Szkół w Mogilnie.

Z językiem niemieckim w świat. Zespół Szkół w Mogilnie w międzynarodowym projekcie eTwinning