SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie

 

18 września br. kl. 1 b LO o nachyleniu psychologicznym i trenersko-instruktorskim z Zespołu Szkół w Mogilnie udała się na zajęcia do nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Uczniowie mogli poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę na temat historii regionu, zobaczyć gromadzone w bibliotece regionalia, poznać różne aspekty pracy bibliotekarza oraz lepiej przygotować się do realizacji klasowego projektu.

           Zajęcia prowadziła pani Zofia Zielińska-Jarząbkowska pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Pomogła młodzieży uporządkować wiadomości dotyczące lokalnej historii, a następnie zaprezentowała zbiory regionalne. Należą do nich nie tylko książki, ale także okolicznościowe medale, wycinki prasowe, zaproszenia, rzeźby etc. Uczniowie zapoznali się również ze zgromadzonymi do tej pory informacjami na temat osób związanych z ziemią mogileńską.

Następnie pani Zofia Zielińska-Jarząbkowska oprowadziła młodzież po bibliotece. Uczniowie obejrzeli poszczególne sale oraz zobaczyli, na czym polega wolny dostęp do półek w nowoczesnych wypożyczalniach. Na zakończenie spotkania osoby chętne, które dotychczas nie posiadały swojej karty, mogły poszerzyć grono czytelników biblioteki.

Wyjście miało na celu wskazać młodzieży sposoby pozyskiwania informacji z rzetelnych źródeł, zapoznać ze zbiorami regionalnymi oraz przygotować do stworzenia biogramu osoby związanej z Mogilnem lub zasłużonej dla ziemi mogileńskiej. Działania tego typu pomagają integrować klasę, realizują model nauki poprzez działanie i współpracę, a ponadto mogą przyczynić się do zachowania pamięci o osobach ważnych dla regionu. Opiekunami młodzieży byli pani Kinga Gąska i pan Piotr Perzyna, nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

 

19 września 2018