16 czerwca 2024
14 czerwca grupa uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie odwiedziła klasztor w Mogilnie. Kompleks klasztorny powstały w XI wieku, znajdujący się obecnie pod władaniem Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, to jeden z najważniejszych obiektów przy Szlaku Piastowskim. Uczniowie z klasy z I d i e LO oraz I TI mieli okazję usłyszeć z ust ojca Grzegorza Sucheńskiego wiele ciekawostek dotyczących zakonu benedyktynów, poznać dzieje mogileńskiego klasztoru i obejrzeć różne style architektoniczne zamknięte w murach świątyni. Była to dla wszystkich bardzo ciekawa lekcja historii sięgająca od średniowiecza aż po czasy współczesne, w której nie zabrakło też elementów z przeszłości tego regionu.
Inicjatorkami tego wyjścia z młodzieżą były nauczycielki historii z Zespołu Szkół w Mogilnie pani Renata Lepsza i pani Emilia Jankowska.

Z WIZYTĄ W MOGILEŃSKIM KLASZTORZE