24 maja 2022

Z WIZYTĄ W ROGALINIE

 

 

19 maja 2022 roku uczniowie klas 1 B LO, I TI, a także 1 C LO i 1 TEBD uczestniczyli w wycieczce do Rogalina. Tego dnia szkolne ławki zamienili na nieco inne formy kształcenia. Swoistą lekcję historii odbyli, zwiedzając z przewodnikiem okazały pałac Raczyńskich. Największe chyba wrażenie zrobiła na wszystkich tamtejsza biblioteka, która wielu skojarzyła się z Hogwartem z ,,Harrego Pottera”.

 

Umiejętności z zakresu języka polskiego i sztuki uczniowie rozwijali podczas lekcji muzealnej zatytułowanej ,,Jak opisać obraz?”, która odbyła się w przylegającej do pałacu galerii. Chociaż połączenie pojęć ,,lekcja” i ,,muzeum” nie dla wszystkich mogło brzmieć jak zapowiedź dobrej zabawy, to szybko okazało się, że zajęcia opierały się właśnie na ciekawych zadaniach z nutką rywalizacji, co zapewniło doskonałą rozrywką.

 

Po zajęciach przyszedł czas na chwilę słodkiej przyjemności i relaksu w lodziarni. Zgromadzone siły przydały się wkrótce podczas swoistego połączenia lekcji geografii i wychowania fizycznego, czyli gry na orientację z wykorzystaniem mapy. Zabawa odbywała się na terenie parku otaczającego pałac. Jednym z punków kontrolnych były słynne rogalińskie dęby. Miano zwycięzców, którzy wykonali zadanie najszybciej i najprecyzyjniej, przypadło ostatecznie dwóm, nagrodzonych dyplomami uznania i drobnymi upominkami, drużynom. W skład pierwszej z nich weszli: Amelia Bosiacka, Adela Furmańczyk, Konstanty Lewandowski i Anna Malak z klasy I B LO. Drugą ze zwycięskich drużyn tworzyli: Kacper Chudziński, Aniela Czekalska, Ivan Fedorko, Agata Frydrychowska, Paweł Paliwoda oraz Nikodem Wojke z klasy I TI.

 

Gra stanowiła ostatni punkt pełnego atrakcji pobytu w Rogalinie, w czasie którego wycieczkowiczom dopisały zarówno humory, jak i słoneczna pogoda. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz, Malgorzata Łaganowska oraz Anna Guźniczak.

 

Z WIZYTĄ W ROGALINIE

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE