14 grudnia 2023
Społeczność Zespołu Szkół w Mogilnie chętnie angażuje się w szereg inicjatyw charytatywnych. Szczególnego znaczenia różnego rodzaju akcje pomocowe nabierają w okresie przedświątecznym, gdy uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy i dyrekcja szkoły nie zapominają o potrzebujących.
W grudniu w szkole została przeprowadzona zbiórka „Zostań Świętym Mikołajem” na rzecz zwierząt. Akcję zorganizowały panie Magdalena Wietrzykowska i Magdalena Kopeć-Bernaciak. Uczniowie przynosili karmy i przysmaki dla psów i kotów. Dary zostały przekazane TOZ Grupie Interwencyjnej w Mogilnie w dniu 12 grudnia przez panią Magdalenę Kopeć-Bernaciak.

Uczniowie klasy 3 d LO jak co roku zamiast świątecznych prezentów dla siebie postawili sprawić przyjemność komuś innemu. Przygotowali podarunek dla podopiecznych TOZ Grupy Interwencyjnej Mogilno i udali się do schroniska z wizytą. Spędzili czas, wyprowadzając pieski i wysłuchując ich historii. Pani Ilona Puszczykowska uczulała każdego wolontariusza, na co powinien zwrócić uwagę, spacerując z przydzielonym mu pieskiem. Opiekunami uczniów były panie Kinga Gąska i Ilona Witczak-Lasecka.

Dziękujemy paniom z TOZ-u za ciepłe przyjęcie, opowiedzenie historii zwierząt, omówienie problemów, z jakimi na co dzień się borykają. Warto dodać, że każdy może umówić się na spacer z psem. Pracownicy TOZ-u zapraszają codziennie w godzinach 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00. Wystarczy przyjść, zapoznać się z regulaminem i przyjemnie spędzić czas z pupilem, który jeszcze czeka na swój wymarzony dom.

Zbiórka na rzecz zwierząt i wizyta w TOZ-ie