DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

ZESPÓŁ SZKÓŁ W MOGILNIE - CERTYFIKOWANA „SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO” - rok 2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ W MOGILNIE - CERTYFIKOWANA

„SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO” - rok 2021

Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół biorą udział w działaniach programu certyfikacyjnego pt: „Szkoła Pozytywnego Myślenia”. Patronat nad tym ogólnopolskim programem objęło : Ministerstwo Edukacji Narodowej, Narodowy Program Zdrowia, Fundacja – Instytut Edukacji Pozytywnej .

Głównym celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na tematykę zdrowia psychicznego i motywowanie do podjęcia realnych działań na rzecz dbania o swoją psychikę. Nasza szkoła jak i inne szkoły z całej Polski podejmuje się realizacji działań profilaktycznych w obszarze dobrostanu psychicznego i popularyzowania wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań. Dzięki zaangażowaniu uczniów wykonywane są co miesiąc wyznaczone zadania z Instytutu Edukacji Pozytywnej. Współpracują z nami także nauczyciele włączając się bezpośrednio w działania lub aktywizując młodzież. Mimo pandemii i trudniejszych czasów nasi uczniowie i nauczyciele pracowali systematycznie na rzecz wspierania zdrowia psychicznego i ich ponad roczna praca została doceniona. Otrzymaliśmy Certyfikat „ Szkoły Myślenia Pozytywnego 2021r”. Jest to już trzecia taka nagroda, którą otrzymała szkoła przez ostatnie kilka lat udziału w programie. Takie wyróżnienie zobowiązuje oraz motywuje i „ nakręca” do kolejnych pozytywnych działań na rzecz dbania o zdrowie psychiczne. Koordynatorami programu na terenie szkoły i opiekunami młodzieży są Małgorzata Król -psycholog i Anna Przybylska, Iwona Ciesielska -pedagodzy szkolni.

22 listopada 2021