25 listopada 2019

Zostań dawcą komórek macierzystych

 

10 grudnia br. w godzinach od 8 do 14 w Zespole Szkół w Mogilnie odbędzie  się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Będzie to trzecia edycja akcji pod patronatem fundacji DKMS, zorganizowana przez panią Magdalenę Jabłońską-Kowalską.

 

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się że ma białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu chorych jedyną szansą jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Jedynie 25% pacjentów znajduje bliźniaka genetycznego w rodzinie, 75% zdanych jest na dawców niespokrewnionych.

 

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy wynosi 1 do 20 tysięcy. To właśnie sprawia że poszukiwania są trudne i nie wszyscy pacjenci znajdują swojego bliźniaka genetycznego. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie genetycznego bliźniaka. Dlatego tak ważne jest, aby do grona dawców dołączyły nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi. Dawcą może zostać osoba w wieku od 18 do 55 roku życia.

 

Mamy nadzieję, że jak w ubiegłych latach nie zabraknie chętnych do rejestracji i pomocy chorym. Serdecznie zapraszamy!

 

Zostań dawcą komórek macierzystych

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE